PULS Boards

PULS Boards

Marka PULS Boards oficjalnie pojawiła się na rynku polskim jeszcze w 2013 roku. Ekipa, z dużym doświadczeniem w produkcji desek windsurfingowych, za usilnymi namowami  wake’boarderów, przygotowała wówczas pierwszy prototyp deski wake.

Okazało się to strzałem w dziesiątkę i tak zaczęła się ich przygoda z wake’iem.

 

Stefan Leciejewski, główny twórca i właściciel marki mówi, że „najważniejsi w tym wszystkim są ludzie, którzy nam zaufali i uwierzyli, ze potrafimy zbudować super deski. Bez teamu i wielu testów na wodzie nie dotarlibyśmy tak daleko, w tak krótkim czasie.” 

 

Dechy w sezonie 2014 były bardzo intensywnie testowane i ulepszane. Marek Łojek, główny Team Rider PULSa intensywnie pływał, skakał i wnosił uwagi kierunkowe, do tego zaangażowanie  ekipy WakeArt Krubin, gdzie po raz pierwszy można było zobaczyć PULSy, a co za tym idzie, ogromna ilość informacji zwrotnych odnośnie kształtu, konstrukcji oraz sztywności spowodowała, że nie były to tylko teoretyczne rozważania, a pomysły miały odwzorowanie w praktyce, dzięki czemu już w połowie sezonu został wypracowany i powstał „jedyny słuszny model”, który jest obecnie w sprzedaży.

Głównym założeniem jest to, że deska musi sprawdzić się zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych, a dodatkowym celem jest kontrola podczas jazdy na przeszkodach.  

 

Technologia wytworzenia desek została w 100% wymyślona i opracowana przez ekipę PULSa. Bambusowo, kompozytowy rdzeń, z carbonowymi wzmocnieniami i stringrami zapewnia odpowieni flex. Ślizg zabezpieczony 0,5 mm P-texu daje dodatkowo doby poślizg, a wylewana krawędź daje dużo lepsze połączenie pokładu i dna niż standardowy ABS, dzięki czemu krawędź jest bardzo wytrzymała.
Do każdej deski istnieje także możliwość zamontowania finów. 

 

Model WakePark

 Technologicznie przystosowany do wszelkiego rodzaju pływania w wake parku, zarówno do nauki, jak i do jazdy na przeszkodach, dechę wyróżnia: 

-Zasada „simple shape”, która pozwoliła na wyeliminowanie elementów, które potencjalnie mogłyby ulec uszkodzeniu, bądź przyczynić się do szybszego zużycia deski.  

-Continous Rocker, czyli prosty i uniwersalny rocker, który świetnie sprawdza się na przeszkodach. 

-16 insertów, zapewniających bardzo duży zakres regulacji oraz możliwość stosowania praktycznie wszelkich dostępnych na rynku wiązań 

-ślizg z 0,5 mm płyty z tworzywa P-tex, który zasługuje na szczególną uwagę powstał, gdyż dzięki niemu dno jest bardzo wytrzymałe, a deska sunie po przeszkodach praktycznie nie zwalniając.

 

Model Kids

Konstrukcyjnie taka sama deska, jak WakePark, jednakże w rozmiarach typowo dziecięcych, umożliwiających stawianie zarówno pierwszych kroków na desce już kilkuletnim dzieciakom, jak i tym bardziej zaawansowanym, jazdę na przeszkodach. Jedyne, co ją różni, to brak P-texu na dnie.

 

Model Parksurf

Wychodząc poza standardowe deski Wake, niezależnie czy zaprojektowane dla dorosłych, czy dla dzieci, PULS poszedł jeszcze o krok dalej, a mianowicie stworzył deskę ParkSurf.  Kształt zaczerpnięty został z typowych desek surfingowych, używanych przez surferów, do pływania na falach. Na tej desce można jeździć zarówno na wyciągu, jak i po fali wytworzonej przez motorówkę. Agresywny kształt sprawia, że deska jest bardzo zwinna i świetnie reaguje na polecenia użytkownika.  

 

 

Przed zakupem deski, PULS umożliwia jej przetestowanie. Już teraz wiadomo, że w sezonie 2015 deski PULS będzie można przetestować w znajdującym się pod Warszawą WakeArt, oraz w NiceBay w Olsztynie. Tam, będzie można przetestować dechy, jak i porozmawiać na ich temat z osobami, które na co dzień na nich pływają i doskonale wiedzą, jak sprawdzają się one w praktyce.

PULS umożliwiać będzie również odpłatne wypożyczenia deski, w celu jej przetestowania przed dokonaniem zakupu, a w momencie, w którym zdecydujecie się na złożenie zamówienia, 50% wartości wypożyczenia zostanie zwrócone.

 

W związku z faktem, iż każda deska wykonywana jest ręcznie, a proces produkcji trwa od kilku dni do ok. 2 tygodni, trzeba brać na to poprawkę podczas składania zamówienia. Wszystko oczywiście zależy również od tego, ile aktualnie zamówień jest do zrobienia. Jak mówi Stefan „przede wszystkim dokładamy wszelkich starań, aby w możliwe najkrótszym czasie klient mógł otrzymać solidny i dobrze wykonany produkt.”Zamówienia można składać bezpośrednio, kontaktując poprzez formularz kontaktowy na stronie, poprzez fb lub otrzymać kontakt poprzez Centra Testowe. Po ustaleniu szczegółów i wpłacie 50% zaliczki, rusza produkcja deski.

 

 

To, co wyróżnia dechy, z produktów dostępnych na rynku, to fakt, że poza standardowymi grafikami, które występują w kilku wariantach kolorystycznych, można również zamówić dechę z własną, niepowtarzalną grafiką, trzeba się oczywiście liczyć z dodatkowymi kosztami, natomiast deska nabiera jedynego, niepowtarzalnego i indywidualnego wymiaru.

 

Plany PULSa na sezon 2015, to przede wszystkim rozwój i produkcja, ale również udział w części typowo wake’owych eventów, aczkolwiek co, jak i gdzie, będzie można śledzić na blogu, na którym niemalże codziennie pojawiają się newsy z „fabryki”: www.pulsboards.blogspot.com oraz na profilu na fb: www.facebook.com/pulsboards.

 

Oczywiście zapraszamy również na stronę www.pulsboards.com i do zobaczenia na wodzie.

 

Źródło: PULS Boards

Komentarze

Dodaj komentarz